Spearmint to rozgałęzione wieloletnie zioło pochodzenia śródziemnomorskiego.

Spearmint to rozgałęzione wieloletnie zioło pochodzenia śródziemnomorskiego.

Dlatego zaleca się odpowiednie spożycie wody, aby zachować normalną moc moczu.

Może również zawierać goitrogeny, które mogą zakłócać produkcję hormonu tarczycy i może powodować niedobór hormonu tarczycy u osób z dysfunkcją tarczycy. (Zastrzeżenie medyczne).

Czytaj także ≻≻-

≻≻- rukola (rakieta sałatkowa) Fakty żywieniowe.

≻ ≻- Fakty sałaty jagnięciny (Mâche).

≺≺ Powrót do warzyw z odżywiania szpinaku. Odwiedź tutaj imponującą listę warzyw z pełnymi ilustracjami ich faktów żywieniowych i korzyści dla zdrowia.

≺≺ Powrót do strony głównej.

Dalsze czytanie :

Odwołaj stronę z warzywami – Rozszerzenie University of Illinois. (Link otwiera się w nowym oknie).

USDA National Nutrient Batabase. (Link otwiera nowe okno)

Fakty żywieniowe w Mennica) od dawna jest recenzowany jej charakterystyczny aromat, który nadaje przepisom. To najmniej ostre i subtelne wśród gatunków rodziny miętowej, to wyjątkowe zioło jest jednym z ulubionych kulinarnych składników szefa kuchni na całym świecie.

Garden Mint Herb Botanicznie należy do rodziny Lamiaceae w rodzaju w rodzaju : Mentha. Nazwa naukowa: mentha spicata.

Herb Spearmint. Uwaga dla owalnych, głębokich zielonych liści z ząbkowanymi marginesami. Photo dzięki uprzejmości: Sandy Austin mentha spicata-potherb.photo: notahipster

Spearmint to rozgałęzione wieloletnie zioło pochodzenia śródziemnomorskiego. Jest szeroko stosowany w całej Europie i w dużych częściach Azji i Afryki w smaku o smaku, sałatkach, cukierni i jako dodatek do przepisów.

Zioło łatwo rośnie w żyznych, wilgotnych i luźnych warunkach glebowych. Rozpiera się przez szeroką sieć podziemnych biegaczy. Zasadniczo sadzone są małe łodygi (podziały) w celu propagowania. Osiąga około 75 cm wysokości i nosi przeciwnie ułożone liście wzdłuż jego grubego kwadratowego łodygi. manbuilder zamiennik Liście Bieżeniowe są głęboko zielone, głęboko owinięte, owalne kształt z spiczastymi końcami i ząbkowanymi marginesami. Szczupłe kolce kwiatów fioletowych pojawiają się pod koniec lata.

Istnieje co najmniej 20 gatunków włóczni, a ich hybrydy. Jednak klasyfikowanie ich z powodu ich zmienności i gotowości do hybrydyzacji ze sobą. Oto kilka ziół miętowych oprócz popularnej Watermint -Watermin;

Mint ananasa (M.Suaveolens),

Ginger Mint (M. x Gentilis),

Japońska Mint M. arvensis var.piperasces),

Mint Corn (M. arvensis),

Bergamot lub horsemint (M. piperita var.citrata).

Korzyści zdrowotne Spearmint

Spearmint to przyjemnie aromatyczne zioło, pełne licznych zdrowia witamin, przeciwutleniaczy i fitonutrientów.

Części liści i ziołów niosą olejek eteryczny w opercji. W przeciwieństwie do mięty miętowej, liście włókien tworzą tylko niewielkie ilości (0,5% w porównaniu z tymi 40% w mięcie mięty pieprzowej. Mniej treści mentolowej uczyniłoby to ziołem najmniej ostrym i subtelnie pachnącym ziołem w rodzinie miętowej.

Zioło ma niskie kalorie (około 43 kalorii na 100 g) i zawiera zerowy cholesterol.

Głównym olejem eterycznym w Biegrze jest mentol. Innymi ważnymi chemicznymi składnikami włókien są alfa-pinen, ß-pinen, karwon, cineole, lialool, limonene, mircene i caryofillen. Związki te w mięcie pomagają złagodzić zmęczenie i stres.

Części zioła są również bardzo dobre w minerałach, takich jak potas, wapń, mangan, żelazo (148% RDA) i magnez. Żelazo jest niezbędne do enzymów w metabolizmie komórkowym i syntezy hemoglobiny. Potas jest ważnym składnikiem płynów komórkowych i ustrojowych, które pomagają kontrolować częstość akcji serca i ciśnienie krwi. Ciało ludzkie wykorzystuje mangan jako współczynnik enzymu przeciwutleniającego, dysmutazy nadtlenkowej.

Zioło jest również bogate w wiele witamin przeciwutleniających, w tym witaminę-A (zapewnia 4054 IU lub 135% RDA ), β-karoten, witamina-C, foliany (26% RDA), witamina B-6 (pirydoksyna), ryboflawina i tiamina.

lecznicze zastosowania Spearmint

Części Herb Mint Herb znalazł miejsce w różnych tradycyjnych medycynach.

Wywar zioła jest doskonałym środkiem zaradczym dla drobnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, obciążenie nerwowe, zmęczenie i stres, a także dla stresu, a także dla stresu problemy z oddychaniem; Pomóż złagodzić astmę, zapalenie oskrzeli i katar.

Bardzo przydatne jest radzenie sobie z problemami trawiennymi, w tym nudnościami, wzdęcia i czkawek, gdy rozluźnia mięśnie żołądka.

Olejek eteryczny, mentol, ma znieczulenie przeciwbólowe, miejscowe znieczulenie, i właściwości przeciwwirodzone. Menthol znalazł również zastosowanie w przygotowaniu pasty do zębów i odświeżaczy ust.

Na skórze, gdy jest stosowany jako krem ​​lub balsam, może pomóc w łagodzeniu swędzenia, zapaleniu skóry i uli.

Olej jest stosowany jako mieszany olej do masażu, a w terapii aromatycznej, aby pomóc złagodzić bóle głowy, stres, zmęczenie i warunki nerwowe oraz w celu łagodzenia swędzenia.

W przypadku biorących udziału w granicach, herbata Spearmint może być bezpiecznie stosowana w ciąży. U kobiet pomaga zmniejszyć niechciane włosy poprzez swoje właściwości antyandrogenne. (Zastrzeżenie medyczne)

Zobacz poniższą tabelę, aby uzyskać dogłębną analizę składników odżywczych: Mentha (Mentha (Mentha (Mentha (Mentha (Mentha (Mentha (Mentha spicata), świeża, wartości odżywczej na 100 g. (Źródło: USDA National Nutrient Data baza danych).

witaminy

>

Wybór i przechowywanie

Świeże liście wędrowne mogą być dostępne przez cały czas. Zioło jest uprawiane w bardzo podobny sposób, jak mięta pieprzowa, bazylii, oregano itp. Można je uprawiać w garnkach, jako zioło ogrodowe lub uprawiane na większą skalę jako uprawę polową w celu ekstrakcji olejków eterycznych. Ogólnie rzecz biorąc, jego liście są zbierane tuż przed etapem kwitnienia do celów kulinarnych. Jednak całą roślinę można zebrać w pełnym kwiatu w celu destylacji olejków eterycznych.

w sklepie ziołowym, liście i łodygi, świeże lub suszone, można udostępnić. Wybierz liście włóczniowe, które są świeże, jasnozielone, nadając zapach Spearmint. Unikaj zwiędłych, żółtych i kwiatowych liści.

Raz w domu, umyj liście w czystej bieżącej wodzie, osuszić papierem chłonnym i przechowuj w przedziale warzywnym lodówki w najbliższej przyszłości.

Zasada Wartość składników odżywczych procent RDA
Energy 44 kcal 2%
węglowodany 8,41 g 6,5%
białko 3,29 g 6%
Total Fat 0,73 g 3%
cholesterol 0 mg 0%
dietetyczne Włókno 6,8 g 18%
Folates 105 µg 26%
niacyna 0,948 mg 6%
pirydoksyna 0,158 mg 12%
Riboflavin 0,175 mg 13,5% thia thia Min 0,078 mg 6,5%
witamina A 4054 IU > 135%
witamina C 13,3 mg 22%
Sodium 30 mg 2%
Potas 458 mg 64% minerały
wapnia 199 mg 20%
miedź 0,240 mg 75%
żelazo 11,87 Mg 148%
magnez 63 mg 16%
mangan 1,118 mg 48,5%
cynk 1,09 mg 10%
Suszone liście ziół Spearm. Tabela>

Suszona włócznia jest również preferowana w gotowaniu, szczególnie w przygotowaniu herbaty/napojów. Aby wysuszyć, rozłóż liście na plastikowym arkuszu i pozostaw do wyschnięcia w cieniu. W ten sposób suszone części ziół powinny być przechowywane w szczelnym pojemniku, przechowywane w chłodnym miejscu z dala od światła słonecznego.

Metody przygotowania i serwowania

W przeciwieństwie do innych gatunków mięty, włócznia zawiera bardzo minimalne ilości Mentolu, stąd mniej szorstkie i ostre, co czyni go jednym z najbardziej preferowanych ziół w gotowaniu, cukierni i napojach zdrowotnych.

Oto kilka wskazówek dotyczących porcji:

jego świeże liście, posiekane lub uziemione, można dodać do sałatek.

Jest dobry do tworzenia sos miętowy. Aby przygotować sos miętowy, mielone świeże liście mięty zmieszane z jogurtem, kminkiem i odrobiną soli.

Zioło jest również stosowane jako środek aromatyzujący w lodach, dżemach, ciastach, galaretce itp.

Herbata Spearmint to popularny napój.

Zioło jest również używane w przepisach na gotowanie. Ogólnie rzecz biorąc, jest dodawany w małych ilościach, posiekany lub mielony do przepisów na końcowych etapach gotowania w celu zachowania smaku i smaku.

Profil bezpieczeństwa

Obsługa zioła miętowego Mint może powodować wysypkę skórną i podrażnienie u niektórych uczulonych osób i należy je obsługiwać ostrożnie, stosując rękawiczki ochronne. (Zastrzeżenie medyczne).

≺≺ Powrót do ziół od Spearmint. Odwiedź tutaj imponującą listę wszystkich odmian ziół z pełnymi ilustracjami ich faktów żywieniowych i korzyści zdrowotnych.

≺≺ Powrót do strony głównej.

Dalsze zasoby:

USDA National Nutrient Batabase. (otwiera się w nowym oknie).

Stanford School of Medicine Informacje o raku Informacje o ograniczeniu strony w celu zmniejszenia ryzyka raka (link otwiera się w nowym oknie).

Ash Gourd (chiński zimowy melon) Fakty dotyczące odżywiania

Gurda popiołu jest dużą, okrągłym do owalnych owoców kapsułki w rodzinie Cucurbitaceae, która jest spożywana jako gotowane warzywo i w cukierni w wielu krajach azjatyckich.

jej strąki są niewyraźne, gdy jest niedojrzałe i rozwijają się szare, woskowe materia na ich powierzchni po dojrzałości; Stąd nazwa Ash lub Wax Gurd. Gurda popiołu jest również znana pod różnymi nazwami, takimi jak biała tykwa, biała dynia, zimowa tykwa, melon zimowy, chiński konserwujący melon, gurda rdzeniowa, tykwa łajdowy i chiński arbuz.

nazwa naukowa: Benincasa Hispida. Jest to jedyny członek rodzaju Benincasa.

Gurda popiołu jest corocznym winorośli i ma podobne charakterystyki wzrostu jak inne warzywa do tykwy. Gleba organiczna gliny najlepiej nadaje się ze względu na jej wzrost. Wsparcie kratowe jest wymagane dla lepszej wydajności. Po zapylaniu złote żółte kwiaty rozwijają się w duże, jajowate strąki, które rozwijają się, aby osiągnąć dojrzałość w ciągu 100-140 dni w zależności od odmian odmiany. Dojrzałe kapsuły mogą ważyć 15-20 funtów.

Zewnętrznie strąki z tykwy popiołu mają twardą, zieloną skórę pokrytą warstwą białego wosku kredowego. Małe, rozmyte włosy na powierzchni stopniowo znikają w miarę dojrzewania owoców. We wnętrzu grube mięso jest białe, chrupiące, soczyste i ma łagodny, podobny do ogórka smak.

nasiona tykwy popiołu przypominają się jak dynie; są owalne, płaskie i jasnobrązowe.

Korzyści zdrowotne wynikające z tykwy popiołu

Gurda popiołu jest bardzo niskim warzywem kalorii; Po prostu posiada 13 cal/100 g, stosunkowo takie same kalorie, co w ogórkach (12 cal/100 g). Niemniej jednak ma duże stężenie witamin, minerałów i błonnika, które pomagają w ogólnym zdrowiu wellness.

Zimowe skórka melonowa jest dobrym źródłem błonnika dietetycznego, które pomaga w płynnych ruchach jelit i oferuje ochronę przed nowotworami okrężnicy przez przez nowotwory okrężnicy przez Wyeliminowanie toksycznych związków z jelit.

Gurda popiołu to bezglutenowe produkty żywnościowe i jest jednym z lepszych alternatywnych substytutów żywności u osób cierpiących na spektrum zaburzeń związanych z glutenem. Gluten jest cząsteczką białkową w żywności, która powoduje ciężką nietolerancję pokarmową u nieceliakii (wrażliwość na gluten), a także pacjentów z celiakią. ​​

Świeże wyczerpanie popiołu zawiera stosunkowo więcej witamin-C (14% RDA /100 g) niż ogórki. Witamina-C to rozpuszczalny w wodzie przeciwutleniacz, który odgrywa rolę wzmacniacza odporności, syntezę kolagenu w kościach, chrząstce i naczyniach krwionośnych oraz pomocy w absorpcji żelaza.

Zapewnia niewielkie ilości (zapewnia niewielkie ilości ( 5 μg/100 gm) folianów. Folian jest niezbędnym elementem podziału komórek i syntezy DNA. Przy odpowiednim poziomie ciąży może pomóc w zapobieganiu defektom nerwowym w noworodku u noworodka.

Pod względem odmian zimowych squash, popioły również utrzymuje mniej sodu (6 mg/100 g), ale większe ilości potasu (111 mg/100 g), ważnego wewnątrzkomórkowego elektrolitu. Potas jest elektrolitem przyjaznym dla serca i pomaga zmniejszyć ciśnienie krwi i częstości serca poprzez przeciwdziałanie naciskowemu działaniu sodu.

Ponadto tykwa popiołu nosi niewielkie poziomy innych grup witamin, takich jak kwas pantotenowy, ryboflawina i minerały, takie jak wapń, żelazo, mangan, fosfor i cynk.

W tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej, tykwa popiołu (biała dynia) uważano za alkaliczne, a zatem jej zużycie ma chłodzenie oraz neutralizujący wpływ na kwasy żołądkowe i jako takie stosowane skutecznie do leczenia dolegliwości trawiennych, takich jak hiperacyczność, duszność i wrzody. Służy również do leczenia cukrzycy.

Poniżej znajduje się w tabeli szczegółowej analizy składników odżywczych:

Gurda popiołu (WaxGourd) (Benincasa hispida), Surowa wartość odżywcza na 100 g.

(Źródło: USDA National Nutrient Data Base) Wartość zasadnikowa RDAEnergy13 KCAL1%węglowodany 3G2,3%białko 0,4 GSelekcja i przechowywanie

Pieczeń popiołu jest dostępny około roku na rynkach azjatyckich. Kup świeże, średnie owoce o nienaruszonym łodydze. Unikaj, jeśli zostaną zauważone w skazy powierzchni, uszkodzone, cięcia/przebite itp.

W domu, tykwy woskowe trzymają przez 4 do 6 miesięcy lub dłużej, jeśli są przechowywane w chłodnym suchym miejscu.

Cut Sekcje należy jednak natychmiast używać do gotowania. Jeśli zdecydujesz się zachować dłuższe zastosowanie (tylko do 1-2 dni), umieść go w plastikowym opakowaniu w lodówce z zestawem o wysokiej wilgotności względnej.

Metody przygotowania i porcji

Gieary woskowe są popularnymi zimowymi melonami w wielu częściach krajów Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Są spożywane na różne sposoby, na przykład gotowane świeże warzywa, suszone i marynowane. Ponadto jest stosowany na surowo w sałatkach, w sposób podobny do ogórków.

W domu umyj owoce w zimnej wodzie, aby usunąć wszelkie powierzchni. Przytnij na końcu łodygi. Będąc członkiem zimowym, Ash Gourd ma twardą skórę, którą należy obrwać za pomocą noża. Pokrój owoce na małe kostki, kliny lub po prostu połówki, ponieważ możesz je używać w gotowaniu.

Jest stosowany w różnych przepisach jako pokrojony, nadziewany, grillowany, pieczony w zupach, curry , gulasze, zapiekanki itp.

W wielu społecznościach wschodnioazjatyckich, popiołów do tykwy, owoców dla niemowląt oraz młodych delikatnych pędów i wąsy są również jadalnym przysmakiem. Ogólnie rzecz biorąc, męskie kwiaty podniosły się do robienia placów, farszu itp. Aby przygotować, otwierać kwiaty i usunąć, jeśli w ogóle, owady. Zejmij wszelkie kalmy przymocowane mocno u podstawy.

Oto kilka wskazówek dotyczących porcji:

Świeże, delikatne kostki/plastry do tykwy popiołu można jeść surowo w sałatkach.

w Chiny kontynentalne, Winter Melon jest jednym z najbardziej poszukiwanych warzyw. Jego kawałki używane w zupie z duszonym brzuchem wieprzowym, czerwone daty (jujube) i podawane posiekaną cebulą.

W południowych częściach Chin, zimowa miazga miesza się z pastą migdałową, sezamem i pięcioma przyprawami proszku do proszku Przygotuj ciasto w stylu kantońskim- popularne również jako ciasto żony lub ciasto ukochane.

Jak w dyni można go stosować w ciastach, zapiekankach, ciastach, budyniu itp.

w Indiach, Gurda popiołu jest zatrudniona w curry (Poosanikai Kootu), zupa, gulasze i Raitha.

jej mięso używane w przygotowaniu słodkich potraw, takich jak halwa i cukierki (Petha) w północnych stanach Indii. W północnoindyjskim mieście Agra gotowana i wyczerpana miazga woskowa gurpa jest kandyzowana cukrem i doprawiona szafranem (Keasr Petha) lub rodzynki (Angoori Petha), aby przygotować pyszne słodkie.

Potrzewne zbierze popiołu może być spożywane jako przekąska jak nasiona dyni. Po prostu wzniósł się do nasion w piekarniku i ciesz się!

W Indiach popiołka (petha białej dyni) jest wyrzucana i spożywana ze względu na jego odświeżające, chłodzące efekty w podobny sposób jak sok z ogórków

Profil bezpieczeństwa

Zużycie tykwy popiołu rzadko powoduje reakcje alergiczne. (Zastrzeżenie medyczne).

Czytaj także ≺≺-

≻≻- Fakty żywieniowe Crookneck Squash.

≻≻-butelki fakty odżywcze.>

≻≻- Powrót do warzyw z jezawy popiołu (melon zimowy). Odwiedź tutaj imponującą listę warzyw z pełnymi ilustracjami ich faktów żywieniowych i korzyści dla zdrowia.

herbata ziołowa Spearmint. Zdjęcie: Tusnelda
Ash Gourd. Uwaga dla szarej, woskowej skóry.
Ash Gurd. Uprawa słupowa.
Agra Petha, Dry